Ile kosztuje ocieplenie pianką PUR?

4termo - ocieplanie pianą pur

Ile kosztuje ocieplenie pianką PUR? To pytanie zadaje sobie wielu inwestorów zastanawiając się nad wyborem materiału izolacyjnego przy planowaniu docieplenia budynku. Właściwe ocieplenie i izolacja, to jedna z najważniejszych kwestii podczas budowy domu. Przez źle ocieplone lub całkowicie nieocieplone poddasze może bowiem uciec nawet 30% ciepła całego domu. Izolacja poddaszy ma więc ogromny wpływ na komfort mieszkania, ale również na wysokość samo rachunków za ogrzewanie.

Składowe ceny za ocieplenie pianą PUR

Pianka PUR (piana poliuretanowa) jest świetnym materiałem izolacyjnym. Stosowana jest zarówno dla tradycyjnych domów jednorodzinnych jak również dużych pomieszczeń gospodarczych jak hale, magazyny, kurniki, chlewnie, chłodnie czy przechowalnie. Inaczej niż w przypadku wełny mineralnej liczona jest cena ocieplania budynku. Aby policzyć, ile kosztuje ocieplenie pianką PUR - konieczne jest wcześniejsze spotkanie z inwestorem w celu przeprowadzenia wyceny docieplenia po przeprowadzeniu oględzin ocieplanej powierzchni, jej struktury i metrażu.

Samo ocieplanie pianką poliuretanową może być nieco droższe od metody z wykorzystaniem wełny mineralnej, jednak zdecydowanie warto zainwestować się tym tematem ponieważ efekty potrafią być nieporównywalnie lepsze (pianka pur dociera w najtrudniej dostępne miejsca tworząc niezwykle trwałą i szczelną izolację). W przypadku pianki na koszt składa się np. amortyzacja maszyny do izolacji pianą natryskową, koszt materiału oraz robocizna. Co ciekawe, koszt robocizny będzie stosunkowo niski z uwagi na bardzo szybką aplikację piany na docelową powierzchnię. Zatem to maszyny i materiał (rodzaj piany pur i jej zastosowana grubość) warunkują cenę. Czasem też na wycenę wpływ ma konstrukcja powierzchni (gdy jest bardzo skomplikowana i trudno dostępna - koszt będzie wyższy). Wygląda, to więc całkowicie na odwrót niż w przypadku wełny. Przejdźmy jednak do konkretów i wyjaśnijmy, ile kosztuje ocieplenie pianką PUR fundamentów, a ile docieplenie poddasza?

Ocieplenie fundamentów – koszt - Ile kosztuje ocieplenie budynku pianką PUR?

Fundamenty i rola izolacji

Solidne fundamenty, to podstawowa kwestia podczas budowy domu. Dla wielu,  to wyczekiwany początek podczas przygody ze stawianiem swojego wymarzonego lokum. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę jak ogromną rolę pełni właściwa izolacja fundamentów. To na fundamentach opiera się każdy budynek, a one mają z kolei bezpośredni kontakt z gruntem. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie ich zabezpieczenie hydro i termoizolacyjne. Jego brak może spowodować pojawienie się pleśni i grzybów, a przenikanie wody i wilgoci może mieć degradujący wpływ na jakość całej konstrukcji fundamentu. Mokre fundamenty ulegają bowiem korozji i niszczeją co negatywnie wpłynie na długowieczność domu.

izolacja fundamentów Lublin - docieplanie, Ile kosztuje ocieplenie budynku pianką PUR fot. ocieplanie fundamentów pianką PUR budynku w Lublinie.

Przygotowanie fundamentów do ocieplania

Najważniejszą kwestią podczas ocieplania fundamentów jest ich odpowiednie przygotowanie. Fundamenty muszą być całkowicie suche, dlatego przed przystąpieniem do prac ociepleniowych należy je dokładnie osuszyć z wilgoci technologicznej związanej z przymusowym wyschnięciem niektórych materiałów użytych podczas budowy. Jeżeli zaś chcemy ocieplić fundament w starym domu - również należy bezwzględnie usunąć, osuszyć powstałe zawilgocenie. Ściany natomiast trzeba dodatkowo oczyścić z wszelkich zabrudzeń i, pyłów i kurzu.

Ile kosztuje ocieplenie fundamentów za m2?

Fundamenty gotowe, można więc przystępować do ich ocieplania. Zatem, ile kosztuje ocieplanie pianką PUR za m2 fundamentu? Dla przykładu W 2020 roku - warstwa 5 cm zapewniająca optymalne efekty - koszt docieplenia 5 cm za m2 kosztuje 60 zł netto. Łatwo wyliczyć więc, że fundamenty o powierzchni 80m2 to koszt około 4800 zł netto.

izolacja fundamentów - ocieplanie budynków pianą pur fot. izolacja fundamentu pianką natryskową PUR

Ocieplenie poddasza – koszt - ile kosztuje ocieplenie pianką?

Rola izolacji na poddaszu domu jednorodzinnego

Dobrze ocieplone poddasze zapewnia komfort termiczny w domu zarówno latem jak i zimą. Prawidłowo wykonane docieplenie i izolacja pozwala również zmniejszyć koszty związanie z ogrzewaniem domu zimą. Jest to więc bardzo ważny aspekt i tylko wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego może zagwarantować nam optymalne efekty dociepleniowe. Bez wątpienia takim materiałem izolacyjnym jest poliuretanowa pianka PUR, która podczas natrysku wnika w każdą, nawet najmniejszą szczelinę eliminując ryzyko powstania mostków cieplnych. Dodatkowo - piana poliuretanowa jest odporna na obciążenia i powstawanie pleśni oraz grzybów. Tym samym technologia ta, śmiało może konkurować z tradycyjnym dociepleniem poddasza z użyciem wełny mineralnej.

Ocieplanie poddaszy pianą poliuretanową PUR - dowiedz się ile kosztuje fot. ocieplanie poddaszy pianką natryskową PUR.

Izolacja poddasza krok po kroku

Jak wygląda ocieplanie poddaszy pianą poliuretanową? Pracę na poddaszu rozpoczyna się od montażu wieszaków, przy czym należy pamiętać, aby wysokość elementów mocujących do profili uwzględniała grubość izolacji na krokiew. Następnie trzeba zaślepić murłaty, tak by nie powstały mostki termiczne. Płytę styropianową należy osadzić w przestrzeni między krokwiowej za belką konstrukcyjną tak, aby płyta była dopasowana do otworu konstrukcyjnego. Kolejny krok to obróbka okien dachowych oraz sprawdzenie ścian szczytowych i działowych. Następnie zabezpiecza się instalacje i przystępuje do obróbki komina. W końcu przychodzi czas na natrysk pianki poliuretanowej za pomocą agregatu do piany PUR – tak wykonuje się izolacje poddasza pianką poliuretanową. Po 24 godzinach, gdy opary powstałe przy natrysku piany znikną można już przystępować do zabudowy poddasza.

Ile kosztuje ocieplenie pianką pur poddasza za m2?

Polecana, a właściwie wymagana przepisowo grubość izolacji pianką PUR powinna wynosić 20cm. Grubość piany użytej do termoizolacji poddasza ma wpływ na wycenę prac. Ile kosztuje ocieplanie pianką PUR poddasza za m2? Dla przykładu w 2020 roku koszt docieplenia poddasza pianką poliuretanową jest to koszt 55zł netto za m2. Licząc, że standardowe poddasze ma 150m2 powierzchni, to koszt izolacji będzie wynosił 7800zł netto. Jeżeli chodzi o poddasze i to ile kosztuje ocieplanie pianką PUR za m2, wpływa na to również stopień skomplikowania samej konstrukcji oraz stopień energooszczędności budynku. Przy zastosowaniu pompy ciepła, rekuperacji, czy innych podobnych rozwiązań, może zwiększać się wymagana grubość izolacji natryskowej.

docieplenia poddaszy Lublin fot. ocieplanie poddasza z wykorzystaniem pianki poliuretanowej nanoszoną maszyną natryskową (agregat do pianki PUR).

 

Chcesz wykonać termoizolację swojego budynku gospodarczego bądź domu jednorodzinnego? Skontaktuj się z nami i zapytaj o koszt i wolne terminy realizacji. Oferujemy docieplanie budynków pianką PUR - świadczymy usługi na najwyższym poziomie w niemal całej wschodniej Polsce. Zapraszamy do współpracy osoby prywatne (docieplanie domów, ocieplanie poddaszy, izolacje stropów, termoizolacja fundamentów), firmy (izolacje przemysłowe) oraz rolników (docieplanie budynków gospodarczych jak kurniki, chlewnie, chłodnie, przechowalnie , silosy, itp.).

Zapraszamy do kontaktu!

KONTAKT

tematy:

  • ile kosztuje ocieplenie pianką PUR?
  • ocieplanie fundamentów pianką
  • ocieplanie stropów pianką pur
  • docieplenia poddaszy z wykorzystaniem piany natryskowej
  • termoizolacja budynków pianą natryskową (poliuretanową - pur)

Ocieplanie poddaszy Lublin - izolacje natryskowe pianą PUR