Rolnictwo i przemysł – izolacje i docieplanie pianką

Izolacje w przemyśle i rolnictwie spełniają bardzo istotną rolę. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ma ona wpływ na warunki w jakich żyją zwierzęta i rośliny hodowlane. Ze względu na dużą wilgotność powietrza dobra izolacja jest niezbędna. Jak wiadomo, wilgoć sprzyja powstawaniu pleśni i grzybów, ma więc negatywny wpływ ma mikroklimat w jakim żyją zwierzęta i bezpośrednio przekłada się na dochodowość i zdrowie hodowli. By zapewnić optymalne warunki do uprawy bydła i nie narażać się na straty finansowe warto postawić na izolację pianką poliuretanową. Jest wysoce odporna na wilgoć, wodę oraz inne warunki środowiskowe.

Jakiej pianki użyć do izolacji budynków gospodarczych?

Pianka otwartokomórkowa

Pianka poliuretanowa ma świetnie właściwości izolacyjne, akustyczne i uszczelniające. Bez względu na to, na jaki rodzaj się zdecydujemy, nie utlenia się, nie kruszy i nie zmienia swoich właściwości z biegiem lat. Poza ogólnymi właściwościami są jednak pewne różnice, które powinniśmy wziąć pod uwagę przed dociepleniem pomieszczeń gospodarczych. Chodzi o dwa podstawowe rodzaje pianek jakie wyróżniamy: otwarto i zamkniętokomórkowe. Pianka otwartokomórkowa jest bardziej elastyczna, posiada w swej strukturze otwarte komórki i jest paroprzepuszczalna. Powierzchnia, którą izolujemy oddycha. Nie ma więc mowy o dociepleniu nią pomieszczeń gospodarczych.

Pianka zamkniętokomórkowa

Zatem, jakiej pianki użyć do izolacji budynków gospodarczych? Zdecydowanie zamkniętokomórkowej. Wyróżnia się nieco innymi właściwościami. Posiada w swej strukturze ponad 90% zamkniętych komórek, jest odporna na wilgoć, wodę i generalnie rzecz biorąc jest bardziej wytrzymała – sztywna.

izolacje posadzek Lublin

Jakiej warstwy izolacji potrzebujemy i co nam gwarantuje?

Jakiej warstwy izolacji potrzebujemy? By uzyskać oczekiwane efekty potrzebujemy 3cm warstwy izolacji pianką zamkniętokomórkową.
Jaki jest to koszt? Około 33zł/m2.

Co nam gwarantuje pianka PUR ?

Jakie zastosowanie ma pianka poliuretanowa w przemyśle i rolnictwie?

Pianki PUR używamy do izolacji:

Jeżeli chodzi o materiały na jakie możemy stosować izolację pianką, są to blachy, beton, materiały drewnopodobne, różnego rodzaju membrany dachowe. Pianka PUR jest więc wysoce uniwersalnym produktem izolacyjnym.

izolacje chlewni, kurników, chłodni, silosów

Zalety izolacji pianką PUR w rolnictwie

Zalety izolacji pianką poliuretanową w rolnictwie:

Pianka PUR, czy styropian?

Pianka PUR to stosunkowo nowy materiał termoizolacyjny, wkroczył na polski rynek dopiero 4 lata temu. Szturmem zdobywa jednak kolejnych zwolenników. Wystarczy popatrzeć na jej parametry i właściwości, by stwierdzić, że jest świetnym materiałem izolacyjnym. Oczywiście, zagorzali zwolennicy tradycyjnych metod mogą patrzeć z przymrużeniem oka na nowość na rynku jaką jest pianka poliuretanowa. Jednak rolnictwo oznacza dziś nowoczesność. I każdy rolnik chcący podążać za tym co nowe i zaawansowane technologiczne powinien wybrać izolację pianką PUR.

izolacja stropów Lublin

Zapewni tym samym najlepsze możliwe warunki dla swojej hodowli. Oto kilka dowodów na to, dlaczego warto wybrać piankę PUR, a nie tradycyjną metodę izolacji styropianem:

pianka PUR zapewnia trwałą hydro, wiatro i termoizolację. Ponadto jest ona bezszwowa ponieważ pianka PUR dociera do najtrudniej dostępnych miejsc. To prowadzi nas do kolejnej wynikającej z tego zalety, mianowicie dzięki zastosowaniu pianki nie występują szczeliny powietrzne między warstwą izolacyjną, a przegrodą.

By uzyskać wymagane przez prawo warunki potrzebujemy aż 10cm warstwy styropianu, za to tylko 5cm pianki. Najważniejszą zaletą jest fakt, że pianka po zapaleniu samoczynnie gaśnie, za to styropian jest materiałem niezwykle palnym.

Izolacje natryskowe w rolnictwie

Izolacje przemysłowe – docieplanie w rolnictwie – zapraszamy do kontaktu i wyceny

KONTAKT

 

tematy: