Termoizolacja pianą PUR - technologia
Technologia termoizolacji wykonywanej przy użyciu piany PUR znana jest od dawna. Mimo to, wraz z biegiem czasu, sposób ten dynamicznie zmienia się oferując coraz to lepsze, bardziej wydajne i nowoczesne metody w zakresie ocieplenia.
Izolacje natryskowe wykonane pianą poliuretanową są niezwykle optymalną formą termoizolacji budynków, nie tylko przez wzgląd na ich energetykę, ale i związane z wykonanymi pracami koszty i czas realizacji.
Technologia ocieplenia metodą natryskową pozwala na ograniczanie do minimum strat ciepła w zimie, natomiast latem daje możliwość izolacji, dzięki której temperatura w pomieszczeniu jest optymalna nawet w gorące dni.
Doskonała izolacja
Dzięki świetnym właściwościom termoizolacyjnym - piana PUR doskonale sprawdza się jako materiał ocieplania budynków.
Idealne wypełnienie
Piana PUR idealnie rozprowadza się po ocieplanej powierzchni wypełniając dokładnie każdą szczelinę. Przekłada się to na wysoką efektywność ocieplenia.
Szybkość montażu
Technologia termoizolacji budynków pianą poliuretanową pozwala ekipie docieplającej optymalnie wykorzystać czas potrzebny na ocieplenie budynku.
Co możemy dla Ciebie zrobić?
W ramach oferty kierowanej do Klientów indywidualnych i biznesowych pracownicy naszej firmy zapewniają profesjonalne doradztwo, fachową realizację usługi oraz szeroki zakres wykonywanej termoizolacji. Na przestrzeni ostatnich lat piana poliuretanowa znalazła zastosowanie w praktycznie każdym segmencie budownictwa mieszkalnego od fundamentów, aż po dach. Nasza oferta skierowana jest również dla przemysłu i rolnictwa. Masz pomysł na ocieplenie innej części obiektu? Zapytaj nas o szczegóły – chętnie pomożemy!
Zalety ocieplania pianą
Ocieplenia wykonane z wykorzystaniem wysokiej jakości oferowanej przez firmę 4Termo pianki poliuretanowej mają wiele zalet. Dzięki temu są bardzo często wybierane przez naszych Klientów, którzy mogą cieszyć się z efektu naszych prac przez długie lata. Oto kilka aspektów stanowiących o konkurencyjności ociepleń pianką.
- Izolacja natryskowa nie posiada łączeń ani przerw – jest bezspoinowa, podczas aplikacji materiał rozrasta się i wypełnia wszystkie szczeliny
- Pianka poliuretanowa nie zmienia swoich właściwości termoizolacyjnych, jak również jest stabilna wymiarowo przez cały okres istnienia budynku
- Po przetworzeniu jest materiałem obojętnym – nie kruszy się, nie pyli, nie zawiera i nie wydziela alergenów
- Wysoka adhezja do większości powierzchni budowlanych:
1. Folie i membrany dachowe
2. Drewno i jego pochodne
3. Nowe jak i stare warstwy pap bitumicznych
4. Stal, blacha ocynkowana i lakierowana
5. Beton, gazobeton, cegła ceramiczna i silikatowa
6. Styropian
7. Eternit
Przykładowe zastosowanie technologii natrysku piany:
- Budownictwo:
1. Poddasza, stropy i dachy
2. Fundamenty i posadzki
3. Konstrukcje szkieletowe – stalowe i drewniane
4. Ściany wewnętrzne i zewnętrzne - Przemysł:
1. Hale przemysłowe, produkcyjne i magazynowe
2. Rury i zbiorniki
3. Różnego rodzaju systemy przemysłowe
- Rolnictwo:
1. Budynki inwentarskie: kurniki, chlewnie, stajnie i obory,
2. Przechowalnie owoców i warzyw,
3. Chłodnie i mroźnie,
4. Magazyny do przechowywania płodów rolnych,
5. Silosy i zbiorniki,
6. Pieczarkarnie.
Technologia 4Termo
system termoizolacji bezspoinowej natryskiem piany poliuretanowej
Piana zamkniętokomórkowa
Ten rodzaj pianki PUR charakteryzują doskonałe właściwości hydro- i termoizolacyjne. To właśnie dlatego pianę zamkniętokomórkową wykorzystuje się między innymi do ocieplenia fundamentów i posadzek. Jest ona liderem na rynku izolatorów. Ten typ pianki poliuretanowej posiada bardzo niski współczynnik przenikania ciepła 0,022 W/(m²K), co pozwala osiągnąć w trakcie użytkowania tak wyizolowanego obiektu duże oszczędności energii cieplnej. Kolejną niewątpliwą zaletą zamkniętej struktury jest jej sztywność i wytrzymałość.
Wyróżniamy trzy główne gęstości systemów zamknięto-komórkowych:
- Gęstość 35 kg/m3 – system wewnętrzny do izolacji ścian i stropów
- Gęstość 45 kg/m3 – system fundamentowo-posadzkowy
- Gęstość 55 kg/m3 – system do izolacji dachów od strony zewnętrznej
Piana otwartokomórkowa
W porównaniu z pianą zamknięto-komórkową, pianka otwarto-komórkowa posiada ponad 90% komórek otwartych, co decyduje o jej mniejszej gęstości – ok. 12 kg/m3 oraz wyższym współczynniku przenikania ciepła. Nie każdy wie, że ten rodzaj pianki PUR cechuje przepuszczalność pary wodnej.
W ciągu 8-10 sekund zwiększa swą objętość do 120 razy, tworząc miękką warstwę ciepłej, szczelnej i elastycznej piany termicznej. Wypełniającej nawet najmniejsze szczeliny i trudno dostępne miejsca niemożliwe do ocieplenia metodami tradycyjnymi.
System o strukturze komórek otwartych przeznaczony jest do wykonywania wewnętrznej izolacji termicznej i akustycznej. Idealnie sprawdza się na poddaszach, stropach, jak również na ścianach wewnętrznych. Swoje zastosowanie znajduje w konstrukcjach drewnianych, murowanych, stalowych i w systemach szkieletowych.