Jak docieplić strop betonowy od spodu

Jak docieplić strop betonowy od spodu? Strop betonowy występuje przeważnie w budynkach, w których poddasze ma pełnić funkcję użytkową bądź funkcjonalną — strych. Jest ciężki, gęstożebrowy, monolityczny. Gdy poddasze ma odgrywać rolę strychu, izolacje wykonuje się po zakończeniu wszystkich prac związanych z wykończeniem dachu.

Jak na ogół ociepla się strop betonowy? Jeżeli mamy łatwy dostęp do pomieszczenia i możemy się po nim swobodnie poruszać, izolacja stropu betonowego, jest to zadanie szybkie i łatwe do zrealizowania.

Docieplając strop betonowy, stosuje się przeważnie sztywne pianki zamkniętokomórkowe o różnej gęstości. Gęstość wybiera się w zależności od wymogów odporności mechanicznej. Podczas ocieplania stropu od góry, stosuje się pianki bardziej wytrzymałe, o wyższej gęstości. Dzieje się tak, dlatego, że pianka narażona jest na dodatkowe obciążenie betonem posadzkowym, a następnie elementami codziennego użytku i eksploatacją.

Czym ocieplić strop betonowy od spodu?

By docieplić strop betonowy od strony nieogrzewanych pomieszczeń, można docieplić go od spodu, na przykład w piwnicy. W tym przypadku również stosuje się pianki zamkniętokomórkowe, ale o nieco mniejszych gęstościach, z uwagi na to, że izolacja na suficie nie jest niczym obciążona. Wiemy już czym, ale jak ocieplić strop betonowy od spodu? Strop betonowy ocieplamy, aplikując pianę między drewnianymi elementami konstrukcji, zwanymi legarami. Następnie przytwierdzane są do nich płyty bądź drewniane deski tworzące płaszczyznę podłogi. Pianka poliuretanowa idealnie nadaje się do izolacji stropu betonowego, ponieważ dokładnie pokrywa całą powierzchnię i nie chłodzie wilgoci. Ocieplanie poliuretanem pozwala na uzyskanie najwyższego współczynnika izolacyjności termicznej.

 

 

Ocieplenie stropu pianka czy wełna?

Strop pełni w każdym domu bardzo ważną funkcję. Jest zakończeniem jednej kondygnacji i podłogą dla drugiej. Izolacja stropów betonowych, czy też drewnianych to zatem bardzo ważna kwestia. Ocieplenie stropu pianką poliuretanową w przypadku stropu drewnianego to gwarancja długowieczności materiału. Pianka pozwala, by drewno oddychało, dzięki temu nie pęka, nie zmienia swojej struktury i eliminuje ryzyko powstania pleśni oraz grzybów. Dodatkowo sprawia, że pomieszczenie idealnie trzyma ciepło oraz zapewnia dobre wygłuszenie.

 

Ocieplenie wełną mineralną

Ocieplenie stropu betonowego wełną mineralną spowoduje, że materiał zassie całą wilgoć i straci swoje właściwości. Dodatkowy minus stosowania materiału, jakim jest wełna, to trudność w dopasowaniu płyt między ciężko dostępne elementy dachu. Tylko ocieplenie stropu betonowego pianką poliuretanową daje gwarancję idealnie szczelnej izolacji.

Ocieplenie stropu pianką pur

Ocieplenie stropu pianką PUR wydaje się zatem naszym zdaniem rozsądniejszym wyjściem. Pianka poliuretanowa nie tylko daje gwarancję idealnej szczelności. Nie chłonie wilgoci, zapewnia dobre wygłuszenie oraz zapobiega powstawaniu pleśni, oraz grzybów, a także w przypadku stropów drewnianych korników oraz innych szkodników.

Niezależnie, czy jest to izolacja stropu betonowego na poddaszu, ocieplenie stropu betonowego od wewnątrz, czy ocieplenie stropu betonowego od zewnątrz nie warto zastanawiać się nad innym materiałem termoizolacyjnym. Izolacja stropu betonowego styropianem to już przeszłość, a wełna nie spełnia swoich funkcji.Pianka PUR to przyszłość i innowacja w branży termoizolacji.

 

Maszyny do piany poliretanowej – PUSMAK | Izolacje natryskowe | Pianka Poliuretanowa | Docieplenia stropów Lublin